Meeste Elustiilinädala peaesineja Dr. Paul Clayton

Saage tuttavaks Dr. Paul Claytoniga – Meeste Elustiilinädala peaesinejaga.

Dr. Clayton on kirju päritolulise taustaga Briti teadlane, kes doktorikraadile eelnevalt lõpetas Edinburghi Ülikoolis cum laude meditsiinilise farmakoloogia.

Ta on endine Ühendkuningriigi riikliku Toidu ja Tervise Foorumi eesistuja ning Ühendkuningriigi riikliku Ravimiohutuse komitee vanemnõunik.

Tänasel päeval teeb ta palju koostööd erinevate toitumis- ja tervisteemaliste konverentsidega ning osaleb mitmete toitumisalaste ettevõtete nõuandvates organites.  Lisaks on ta ka Oxfordi Ülikooli Toitumis-, Aju- ja Käitumisinstituudi liige ning Pecsi Ülikooli külalisprofessor.

Tema esinemisstiil on kaasahaarav ja sügavat muljet jättev. Tal on suurepärane oskus anda kuulajatele kätte võtmed, mille abil ise edasi juurelda, mõelda ning Hercule Poirot-laadselt hallidele ajurakkudele tööd anda. Dr. Clayton on äärmiselt kriitilise meelega ja armastab küsimust “Miks?”. Miks elustiilihaiguste kasv on nii meeletu? Miks on toiteväärtused muutunud? Miks on vähenenud antioksüdantide tarbimine? Kuhu kadusid vitamiinid ja mineraalid meie toidulaualt? Ja mis peamine – mida me saame teha selleks, et ise selles virr-varris siiski terveks jääda?

Ettekandeid on huvitav kuulata nii meditsiinitöötajatel, terviseedendajatel kui ka inimesel, kes lihtsalt enda ja/või oma lähedaste tervisest hoolib.

Dr. Clayton on avaldanud ka mitmeid raamatuid, neist viimane kannab pealkirja Out of Fire, mis muuhulgas räägib ka subkliinilisest põletikust ja elustiilihaiguste teistestki peamistest põhjustajatest. Raamat on Leinatamme Fondis tõlkeprotsessis ja selle sissejuhatusega saad tutvuda siin.

Dr. Clayton esineb Meeste Elustiilinädalal kolmel korral:

16.09  Tallinnas Tallink Spa & Conference Hotellis. Piletid on saadaval Piletilevist.

17.09  Pärnus Pärnu Keskraamatukogus. Piletid on saadaval Piletilevist.

18.09 Tartus London Hotellis. Piletid on saadaval Piletilevist.

Dr. Claytoni etteasted on sünkroontõlkega eesti keelde ning Tallinnas lisaks ka vene keelde. Tõlke eest tasumine kohapeal.