Ravitoitumine – uus meditsiin

Ravitoitumisest (farmaco-nutrition) kirjutatakse veel üsna vähe, kuid järjest enam.

Dr Paul Clayton on selle uue teadussuuna lühidalt kokku võtnud ühe ettevõtte kodulehel.

„Olen veendunud, et on võimalik elada paljude haiguste ilmnemist takistades ning ka tagasi pöörates tervena kõrge vanuseni. Õige toitumise ning elustiili abil on kehal imeline võime oma kahjustusi tervendada ja parandada,“ ütleb Dr Paul Clayton oma sissejuhatuses artiklis „Pharmaco-Nutrition, the new medicine“.

Ravitoitumine põhineb nagu nimigi ütleb, meie toitumisel ning koos teaduspõhise ja dokumenteeritud teadmistega farmakoloogiast, biokeemiast ning epidemoloogiast saame me välja töötada uusi dieete ning erinevaid mikrotoitainetepõhiseid programme, millel puuduvad negatiivsed kõrvalnähud ning mis suudavad taastada inimkeha keeruka ainevahetussüsteemi tasakaalu.

Ravitoitumine alustab ainevahetuse vasturääkivuste kaardistamisest, mis võivad põhjustada näiteks südameveresoonkonna haiguseid või degeneratiivseid liigeste vaegusi. Tulemusi võrreldakse juba olemasolevate teadmistega farmakoloogiast ning toitumisest. Sellest moodustuvad laiapõhjalised mikrotoitainetepõhised programmid, mis aitavad kaasa ainevahetuse tasakaalu taastamisele meie kehades.

Ravitoitumine näitab meile, et saame vältida tavaliselt vanuse lisandumisega kaasnevat keha füüsilist kokkukukkumist. See oleneb meie mõttemalli muutumisest selles suunas, et haigusi ja vananemissümptomeid on võimalik ennetada ning ravida.

Dr Paul Clayton usub, et ravitoitumine näitab ennast sama võimsa ravirelvana kui omal ajal antibiootikumid bakteriaalsete haiguste ravimisel.

Ta soovitab arstidel, kes seda mõttelaadi liiga radikaalseks peavad, tuletada meelde, kuidas meditsiin tegi antibiootikumide osas nende turuletuleku ajal erandi. Sel ajal ju usuti ja teati, et nakkushaigused on nii loomulikud (mida nad on) kui ka ravimatud (mida nad loomulikult ei ole).
Allikas: Immitec.com